top of page

KONVEYÖR KULLANILDIĞI SEKTÖRLER

Konveyör sistemleri, sağladıkları avantajlar nedeniyle birçok endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır.

  • Konveyörler, malzemeleri bir seviyeden diğerine güvenli bir şekilde taşıyabilir; bu, insan emeği ile yapıldığında yorucu ve pahalı olacaktır.

  • Neredeyse her yere kurulabilirler ve malzemeleri taşımak için forklift veya başka bir makine kullanmaktan çok daha güvenlidirler.

  • Her şekil, boyut ve ağırlıktaki yükleri hareket ettirebilirler. Ayrıca, birçoğunun kazaları önlemeye yardımcı olan gelişmiş güvenlik özellikleri vardır.

  • Bireysel ihtiyaçlara uyacak şekilde donatılmış hidrolik, mekanik ve tam otomatik sistemler dahil olmak üzere taşıma sistemlerini çalıştırmak için çeşitli seçenekler mevcuttur.

Konveyör sistemleri, madencilik, otomotiv, tarım, bilgisayar, elektronik, gıda işlemehavacılık, ilaç, kimyaşişeleme ve konserve, son baskı ve paketleme dahil olmak üzere birçok endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır. Çok çeşitli malzemeler taşınabilse de, en yaygın olanlardan bazıları fasulye ve kuruyemiş, şişeler ve teneke kutular, otomotiv bileşenleri, hurda metal, haplar ve tozlar, ahşap ve mobilya, tahıl ve hayvan yemi gibi gıda ürünleridir. Bir konveyör sisteminin doğru seçiminde birçok faktör önemlidir. Konveyör sisteminin nasıl kullanılacağını önceden bilmek önemlidir.

Konveyör Bant
bottom of page