top of page

KONVEYÖR BANT SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Bir konveyör sistemi, genellikle bir şirketin ürününü tam zamanında hedefe ulaştırmasından dolayı önemlidir. Bir şirket, konveyör sistemlerinin en yüksek kapasitede çalışmasını sağlamak için, düzenli incelemeler yapıp, sistem denetimlerini aksatmaması, motorlarını yakından izlemesi, önemli parçalarını stokta tutması ve personelini uygun bir şekilde eğitmesi gerekir.

Bir konveyör sisteminin hizmet ömrünü uzatmak için, doğru konveyör tipinin seçilmesi, doğru sistem tasarımının yapılması ve düzenli bakım uygulamalarına dikkat edilmesi gerekir.

Doğru tasarlanmış bir konveyör sistemi, uygun bakım ile uzun süre dayanabilir.

Otomotiv, ilaç, paketleme ve farklı üretim tesislerinin büyümesi söz konusu olduğunda, malzeme taşıma ve konveyör sistemi üreticileri, büyük bir önem arz etmektedir. Benzer şekilde inşaat sektöründe de taşınabilir konveyörlerin kullanılması hızla artıyor ve 2014 yılına gelindiğinde Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'daki konveyör sistemlerinin satın alma oranlarının daha da artması muhtemel. En çok satın alınan konveyör türleri, paketleme fabrikalarında ve genellikle son ürün işlemenin ve izlemenin yapıldığı endüstriyel tesislerdeki hat şaftlı makaralı konveyörler, zincirli konveyörler ve konveyör bantlarıdır. Ticari ve sivil sektörler, havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde vb. giderek daha fazla konveyör kullanılıyor.

Konveyör
bottom of page