top of page

LOJİSTİK VE KARGO KONVEYÖR BANT SİSTEMLERİ

Kargo ve Lojistik konveyörü
Kargo ve Lojistik konveyörü
Kargo Konveyörü
Kargo ve Lojistik konveyörü

Lojistik ve Kargo Konveyörleri

Paketli ürünlerin yükleme ve boşaltma araçlarında rahat bir şekilde taşınması için geliştirilen konveyör sistemleridir. Konteyner, tır ve kamyon gibi araçlar için belirli ebatlarda imal edilmektedir. Lojistik ve Kargo sektöründe ihtiyaca yönelik olarak farklı konveyör sistemleri yapılmaktadır.

Lojistik ve Kargo Sektörü İçin En Sık İhtiyaç Duyulan Konveyör Sistemleri

   

Yüksekliği 12 metre kadar olan araçlara rahat bir şekilde yükleme ve boşaltma yapılması için teleskopik konveyör sistemi tercih edilmektedir. Bu konveyör sistemi pistonları ve palet sistemi sayesinde istenilen uzunluk ve yüksekliğe çıkabilmektedir.

Küçük çaplı paketler için esnek konveyör sistemi daha elverişlidir. Kurulumu son derece kolay ve hesaplı sistemdir. Kargo firmaları sıklıkla bu konveyör türünü seçmektedir.

Lojistik sektörü için imal edilen konveyör sistemlerinde konveyörün taşınması son derece önemlidir. Bu yüzden sabit konveyörlerin yanı sıra tekerlekli ve forklift gibi araçlara takılma özelliği taşımaktadır.

Lojistik Konveyörlerini Kullanan Sektörler

  • Kargo Transfer Merkezleri,

  • Ring Konveyör Hattı,

  • Depolama Firmaları,

  • Lojistik ve Kargo Ring Hatları

 

E-Ticaret sistemlerinin yaygınlaşması ile günümüzde kargo ve lojistik firmalarına ciddi oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sektörde ürünlerin hızlı ve hatasız teslim edilmesi önemli bir ayrıntıdır. TeknikCad firması olarak geliştirdiğimiz konveyör sistemlerinde iş ilerleyişinin en sağlıklı şekilde olacak sistemleri geliştiriyoruz. Yükleme ve boşaltma hatlarında ürünlerin hasar görmemesi için gerekli tüm detayları dikkatli bir şekilde tasarlamaktayız.

Kargo gönderilerin hızlı bir şekilde ilerlemesi için yükleme ve boşaltma dışında ürün ayrıştırma merkezleri de önemlidir. Dağıtım merkezlerinden varış şubelerine kadar gerekli olan paket ayrıştırma işlemleri için en pratik ayrıştırma konveyör sistemlerini geliştiriyoruz.

Geliştirdiğimiz konveyör sistemleri ile işletmeler üzerinde işçilik maliyetlerini ciddi oranda düşürüyoruz.

Büyük depolarda ürün stoklama yapılması için özel konveyör sistemlerini geliştiriyoruz. Bu sayede ürünlerin kullanımı gerçekleştirilinceye kadar hasarsız bir taşıma işlemi gerçekleşmektedir.

Projelendirme Aşaması

Lojistik ve kargo sektörü için her işletme için özel konveyör sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Konveyör sisteminin kurulacağı alanı öncelikle tespit etmekteyiz. Daha sonra bu işletme için en doğru olan sistemi projelendiriyoruz. Proje hazırlanırken iş gücünden tasarruf, hızlı iş akışı ve ürün hasarlarının oluşmamasına dikkat etmekteyiz. Düzgün bir şekilde hazırlanan konveyör sistemi uzman kadromuz ile montajı yapılır.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve ölçülerde Lojistik ve Kargo Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

                                                       ÖZELLİKLER

Konveyör Profili: 45x45-23x75-23x127 Alüminyum Profil 6063
                               Paslanmaz çelik

                                Elektrostatik Toz Boyalı

Ayak Profili: 45x45 Alüminyum Sigma Profil 6063

                                   Paslanmaz çelik
                                  Elektrostatik Toz Boyalı

Konveyör Ruloları: Ø45-Ø76-Ø114 Alüminyum Tambur

Konveyör Yüksekliği: Opsiyonel

Bant: Opsiyonel- Yeşil,Mavi,Beyaz,Siyah

Yan Bariyer: Opsiyonel

Hız Ayar Panosu: Opsiyonel

Start - Stop Butonu: Opsiyonel

Videolar için tıklayınız.
 

Konveyör Bant Sistemleri

Konveyör Sistemleri
 

bottom of page