PVC KONVEYÖR BANTLAR

Rulolu Konveyör
Rulolu Konveyör Bant
Rulo Konveyör
Rulo Konveyör

Rulolu Konveyör Sistemi Nedir ?

 

Rulolu konveyörler çalışma şekillerine göre ikiye ayrılmaktadır. Bunlar güç alan rulolu konveyörler ve avara rulolu konveyörler şeklindedir.

Güç alan rulolu konveyörlerde bulunan rulolar bir motor tarafından kendi eksenleri etrafında dönme hareketi gerçekleştirirler. Bu hareketin taşınması gerçekleştirilen mala iletilmesi sürtünme aracılığıyla olur. Avara rulolu konveyörlerde ise, kuvvet doğrudan doğruya yüke uygulanmaktadır ve rulolar, konveyör yatağı boyunca öteleme hareketi yapan yükün sürtünmesi vasıtasıyla dönerler. Hareket ettirici kuvvet yüke belli aralıklarla yerleştirilmiş kenet, çubuk veya itme parçalı sonsuz zincir ve halat gibi elemanlar aracılığıyla aktarılır. Avara rulolu konveyörler genellikle ağırlığın düşük değerdeki sürtünme kuvvetini yenmesine yeterli hafif bir eğime sahip bulunurlar. Bunlara ağırlık konveyörleri de denmektedir.

Çalışma biçimine göre rulolu konveyörler, güç alan rulolu konveyörler veya avara rulolu konveyörler diye ikiye ayrılırlar. Güç alan konveyörlerin ruloları bir motor tarafından kendi eksenleri çevresinde döndürülürler. Hareket, iletilen mala sürtünme aracılığıyla iletilir. Avara rulolu konveyörlerde ise, kuvvet doğrudan doğruya yüke uygulanır ve rulolar, konveyör yatağı boyunca öteleme hareketi yapan yükün sürtünmesiyle dönerler. Hareket ettirici kuvvet yüke belli aralıklarla yerleştirilmiş kenet, çubuk veya itme parçalı sonsuz zincir ve halat gibi elemanlar aracılığıyla aktarılır. Avara rulolu konveyörler genellikle ağırlığın düşük değerdeki sürtünme kuvvetini yenmesine yeterli hafif bir eğime sahip bulunurlar. Bunlara ağırlık konveyörleri de denir.

                                                       ÖZELLİKLER

Konveyör Profili: 45x45-23x75-23x127 Alüminyum Profil 6063
                               Paslanmaz çelik

                               Sac- Elektrostatik Toz Boyalı

Ayak Profili: 45x45 Alüminyum Sigma Profil 6063

                                   Paslanmaz çelik
                                  Elektrostatik Toz Boyalı

Konveyör Ruloları: Ø45-Ø60-Ø76-Ø89-Ø114 Alüminyum Tambur

Konveyör Yüksekliği: Opsiyonel

Yan Bariyer: Opsiyonel

Hız Ayar Panosu: Opsiyonel

Start - Stop Butonu: Opsiyonel

Videolar için tıklayınız.
 

Konveyör Bant Sistemleri

Rulolu Konveyör Sistemleri